Είναι σίγουρα μία από τις καλύτερες στιγμές εντός ταξιδιού στη Ρώμη: Καθισμένος στα Ισπανικά Σκαλιά να τρως ένα σάντουιτς ή ένα αυθεντικό ιταλικό gelato. Αλλά όχι πια, καθώς στο εξής μπορεί να αποδειχθεί μία ιδιαιτέρως δαπανηρή ταξιδιωτική ανάμνηση...

Ουκρανία: Φοιτήτρια καταδικάστηκε επειδή τηγάνισε αυγά στον Άγνωστο Στρατιώτη

Τριετή ποινή φυλάκισης με αναστολή επέβαλε ουκρανικό δικαστήριο σε μία 21χρονη φοιτήτρια η οποία τηγάνισε αυγά στην Αιώνια Φλόγα, το μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη στο Κϊεβο, για να διαμαρτυρηθεί κατά της κυβερνητικής πολιτικής.

Νέα ανταλλαγή πυρών μεταξύ Συρίας-Τουρκίας

Οβίδα από το συριακό έδαφος έπληξε ξανά σήμερα την τουρκική επαρχιακή κωμόπολη Ακτσάκαλε. Δεν υπάρχουν πληροφορίες για θύματα από το νέο περιστατικό. Το τουρκικό πυροβολικό προχώρησε άμεσα σε αντίποινα.

Φούτμπολ Λιγκ: «Λυτρώση» στο 89’ για Ηρακλή!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Football League πέτυχε ο Ηρακλής κερδίζοντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα τον Θρασύβουλο με 2-1.

Είναι μια νίκη ψυχολογίας για τον «Γηραιό» που βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 11ο λεπτό του αγώνα από γκολ του Πλαβούκου, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 55’ με τον Κριβοκάπιτς και τελικά να πάρει τη νίκη με γκολ του Τζοβέ στο 89ο λεπτό.

Μετρό Θεσσαλονίκης: «Πράσινο φως» για τον σταθμό στο Παπάφειο

Λίγο έλειψε να οδηγηθεί στις ελληνικές καλένδες, αλλά τελικά φαίνεται ότι σώθηκε. Ο λόγος για το σταθμό του μετρό υπογείως του Παπάφειου ορφανοτροφείου, ο οποίος παρέμενε από το 2009 μπλοκαρισμένος. Ο σταθμός αυτός κινδύνεψε σοβαρά ακόμα και με ματαίωση κατασκευής, κάτι που θα είχε ως συνέπεια να μείνει η Θεσσαλονίκη με ένα... κουτσουρεμένο μετρό.